موسیقی ایده آل: «روناک» قطعه ای محلی به هواداران خود و همچنین مردم ایران عیدی داد.

گروه موسیقی «روناک» با انتشار قطعه ای بهاری با عنوان «نوروز» به استقبال عید نوروز رفته و به رسم همیشگی این قطعه را تقدیم مردم کرد.

«روناک» به رهبری و سرپرستی کیوان علی محمدی از گروه های جوان و تحسین برانگیز ایرانی است، در این قطعه نیز مانند دیگر آثار خود سعی در شناساندن موسیقی نواحی ایرانی به اقوام مختلف دارد.

«نوروز» قطعه ای محلی است که کیوان علی محمدی و اعضای گروه روناک برای سال نو آماده کرده اند تا سهمی کوچک در شادی بهاری مردم داشته باشند و همچنین نقبی دیگر بر شعار این گروه با مضمون « با هر لهجه و گویش و زبان و در هر لباسی که باشیم، ایرانی هستیم» زده باشند.

گروه موسیقی «روناک» درسال ۹۵ آلبومی با نام «حاجی فیروز» منتشر کرده بود. قطعه «نوروز» از قطعات منتشر شده در این آلبوم است که با استقبال بسیاری مواجه شد.

این گروه که فعالیت خود را از ۱۳۸۰ آغاز کرده است، از نوازندگان مختلف زن و مرد برای شناساندن موسیقی نواحی مختلف ایران به مخاطب فعالیت می‌کند و تاکنون کارنامه مطلوبی را از خود به نظاره گذاشته است. از این میان می توان به حضور بین المللی این گروه در ششمین دوره جشنواره بین المللی موسیقی «جاده ابریشم» در سالن اپرای بزرگ پکن و همچنین فضای باز شهر «شیان»ا قدمت بیش از سه هزار سال نام برد که مورد استقبال بی‌نظیر داوران و علاقه مندان به موسیقی قرار گرفت.

WhatsApp Image 2022-03-07 at 7.57.33 AM

انتهای خبر/

Leave a Reply

Your email address will not be published.