موسیقی ایده آل : کامران رسول زاده و مورات ککیلی -خواننده ترکیه ای- در شب موسیقی ایران و ترکیه در شهر استانبول به روی صحنه می روند.
 
به گزارش مدیر روابط عمومی این کنسرت بزرگ، این دو خواننده به زودی در سالن کنگره ی خلیج استانبول اجرایی مشترک خواهند داشت.
 
کامران رسول زاده در خصوص این رویداد بین المللی گفت:”موسیقی زبان مشترک ملت هاست. من همواره در تلاش بوده ام که موسیقی وطنم که یکی از عمیق ترین و پرمحتواترین موسیقی های جهان است را به مردم دنیا معرفی کنم. کنسرت مشترک من و مورات می تواند نقطه عطفی در آغاز مناسبات درست و اصولی این قبیل حرکات باشد.”
 
وی در ادامه افزود: “برگزاری این کنسرت که باحمایت و یاری دفتر موسیقی وزارت ارشاد میسر شده است، اتفاقی است که بی شک در تاریخ موسیقی ایران ثبت خواهد شد و امیدواریم که بتوانیم با اجرایی درخور فرهنگ ایرانی، رضایت مخاطبان ایرانی و ترک این کنسرت را جلب کنیم.”
 
مورات ککیلی که پیش از این قرار بود به بهانه ی جشنواره مقاومت با رسول زاده در تهران به اجرای موسیقی با این خواننده بپردازد، در این کنسرت چند قطعه مشترک با وی خواهد خواند.
 
مورات ککیلی درباره ی آشنایی با این خواننده و همکاری با وی گفت: “چند سال پیش شخصی که بعدها فهمیدم نامش کامران رسول زاده است و در ایران ترانه سرا و خواننده است٬ برای من نسخه فارسی ترانه معروف “همین امشب می میرم” را فرستاد و همین موجب آشنایی من با موسیقی ایران شد. بعد از شنیدن این آهنگ موافقت خودم را با استفاده از ملودی آهنگم اعلام کردم و در نهایت محصول کار ترانه ای به نام “همین امشب می میرم” شد. کامران ترانه سرایی و خوانندگی کرده بود و من خیلی پسندیدم و همین مسئله باعث شد ما با هم یکی دو بار در ترکیه دیدار کنیم و این دیدار در نهایت به یک دوستی عمیق و خوب رسید. در یکی از این دیدارها کامران برای من نمونه کاملی از موسیقی ایران را به عنوان هدیه آورده بود که انجمن موسیقی ایران آن را تهیه کرده بود و من این مجموعه را گوش دادم و معتقدم موسیقی ایران قابلیت های بالایی دارد و آثار ارزشمندی در این چند ساله در ایران منتشر شده که نشان از سابقه طولانی ایران در موسیقی دارد.”
 
سالن کنگره ی خلیج که در مرکز استانبول قرار دارد، با بیش از سه هزار نفر یکی از مدرن ترین و مجلل ترین سالن های اجرا در اروپا است که  سالانه هنرمندان تراز اول در آن به اجرای موسیقی می پردازند.
 
این کنسرت که با صدور مجوز رسمی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تهیه کنندگی بخش خصوصی به سامان خواهد رسید، نخستین اجرای مشترک یک خواننده ایرانی و یک خواننده ی ترک زبان است که به زودی در استانبول به روی صحنه می رود.
 
اخبار تکمیلی این کنسرت به زودی از رسانه های رسمی منتشر خواهد شد.

انتهای خبر / منبع اختصاصی موسیقی ایده آل 

Leave a Reply

Your email address will not be published.