موسیقی ایده آل : پنجاه و دومین اجرای اپرای حلاج از اول مرداد ماه ۹۸ در محوطه حیاط هنر مجموعه فرهنگی کاخ موزه نیاوران در تهران به روی صحنه رفت و پرواز همای قصد دارد در شب های یکماه به صورت پیاپی این اپرا را دوباره بدون استفاده از سلبریتی ها به اجرا دربیاورد.

پرواز همای آهنگساز، خواننده و بازیگر اپرای حلاج که درطى یک سال این اپرا را در مجموعه فرهنگی کاخ موزه سعد آباد و تبریز و رشت و شیراز و تالار وحدت و سالن ایرانیان به روی صحنه اجرا برده است که درباره این اجرا می گوید: تلاش ما بر این بود که مردادماه امسال مجددا اپرای حلاج را در کاخ موزه سعد آباد به روی صحنه ببریم اما به دلیل عدم همکاری مورد انتظار از اجرا در مجموعه سعدآباد منصرف شدیم و اپرا را در کاخ موزه نیاوران اجرا می کنیم.

او ادامه داد: امسال با هزینه و امکانات حرفه ایی بیشتر، مجددا اپرای حلاج را به روی صحنه بردیم.

همای اضافه کرد: تغییرات عمده این کنسرت بیشتر در بخش اجرا و فرم و حرکات سماع و نمایشى و همچنین استفاده از مدرن ترین سیستم ترى‌دى مپینگ (سه بُِعدی) و ساخت و چیدمان استیج و سکوهایی که برای مخاطبان تعبیه شده است خواهد بود.

چیدمانی مناسب و زیبا در نظر گرفته شده بود که مخاطبان به خوبی می توانستند برنامه را مشاهده کنند. این اجرا بدون استفاده از سلبریتی ها پنجاه و دو شب اپرای حلاج را به روی صحنه خواهد رفت و قرار است که برای ۳۰ شب دیگر نیز در نیاوران در روى صحنه باشیم.

این خواننده تاکید کرد: این اجرا با دوازده نوازنده و یک همخوان و پانزده بازیگر و سماع گر تکرار خواهد شد،

او درباره بازیگران این اپرا هم گفت: خواننده و بازیگر نقش اول پرواز هماى و محمدحسین صفری نقش شبلى را ایفا خواهد کرد.

این آهنگساز درباره نحوه شکل گیری این پروژه توضیح داد: سرگذشت غم انگیز حلاج روایت گر بخش مهمى از ساختار اجتماعى و تاریخى و فرهنگى ایران است که پرداختن به این سوژه برایم بیشتر از هر چیزی در دوره و روزگار امروز از اهمیت برخوردار است.

پاشا هنجنی، سعید فهیمی، محمود نوذری، مسلم علیپور، میلاد علیپور، فرشاد رستمى اسفندیار شاهمیر، حمیدرضا یوسفی، سعید بهرامی و سپیده ى ابراهیم نژاد نوازندگان این کنسرت خواهند بود و بهزاد جاودانفر نیز طراح حرکات این اپراست.

تهیه بلیت از هم اکنون در وبسایت شخصی همای وهمچنین سایت تیوال و اپلیکیشن آپ امکانپذیر است.

این کنسرت به همت موسسه آوای هنر از یکم مرداد هر شب ساعت ٢١:٣در کاخ موزه نیاوران برگزار خواهد شد.

در ادامه می توانید تصاویری از این کنسرت را از نگاه دوربین « سارا زمان » مشاهده نمایید.

« 1 از 2 »

انتهای خبر / 

Leave a Reply

Your email address will not be published.