موسیقی ایده آل : در ابتدای این اجرا مهرزاد خواجه امیری ، با همراهی ارکستر خود به رهبری، آرمین تاجبخش قطعه Nightingale را نواخت.
سپس قطعه رویای یک مرد ، از ساخته های یانی را با تنظیمی جدید و به همراهی کیمیا شعربافیان، نوازنده ساز ابوا اجرا کرد که با تشویق حضار همراه شد . از دیگر قطعات اجرا شده در این اجرا می توان به ساخته های وی هم چون خلیج فارس ، رویای زمستانی ،خاطرات تلخ و شیرین، کومیتیس و معبد شرقی و دو اثر دیگرش، با نام های مرگ شاید شیرین و رویای بی پایان، که هنوز منتشر نشده اند را برای طرفداران خود اجرا کرد.
وی پس نوازندگی ساز دودوک در قطعه رویای بی پایان این ساز را معرفی کرد و گفت: «کسانی که کنسرت های یانی را دنبال می‌کنند این ساز را می‌شناسند. این ساز برای ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح ساخته شد که تعلیمات موسیقی را زیر سوال برد. دودوک یک ساز خوش صدا می‌باشد که شاید من نتوانم به خوبی آن را بنوازم. وی همچنین در پاسخ به سوال هواداران در خصوص تمدید این اجرا گفت: این اجرا با قطعات اجرا شده تمدید نخواهد شد و سعی ما بر این است که با تنظیم قطعات جدید پاییز امسال نیز کنسرتی را برگزار نماییم.
از دیگر قطعات اجرا شده در این کنسرت می توان آثاری چون: آداجیو از یانی، عشق ممنوع، سکرت گاردن و بداهه نوازی ساز دودوک و پیانو را نام برد.
از مهمانان ویژه این برنامه نیز می توان به استاد آواز ایران: ایرج (حسین)خواجه امیری، فاطمه گودرزی، پویان گنجی، داریوش فرضیایی، علی فروتن، سیاوش میرزایی، امیر حسین ذوالقدری، علی علایی و مسعود مرادی اشاره کرد.

در ادامه تصاویری از این کنسرت را مشاهده می نمایید.

انتهای خبر / منبع اختصاصی موسیقی ایده آل

Leave a Reply

Your email address will not be published.