موسیقی ایده آل : جالب است بدانیم که موسیقی سه بخش مهم از وجود کودک را به صورت همزمان به تکاپو می اندازد و آن عقل، احساس و جسم اوست. تحقیقات نشان می دهد گوش دادن منفعلانه به موسیقی، کودکان را باهوش تر می کند. یعنی اگر از سنین کودکی فرزندتان را در معرض موسیقی بگذارید، به روند رشد ذهنی او کمک زیادی کرده اید.
«سعیده صلاحی» یکی از کارشناسان خوب علوم تربیتی در کشورمان است که علاقه زیاد وی به موسیقی باعث شد در محضر استاد «هنگامه اخوان» فنون این هنر را بیاموزد، اما علاقه وافر وی به کودک و فعالیتش در این زمینه باعث شد تا در ادامه راه هنر، خوانندگی را برای ارتباط با کودکان انتخاب کند و برای این منظور آلبومی شاد با نام «تپلی» را منتشر کرد.
آلبوم «تپلی» اثری است شامل ترانه های‌ شاد کودکانه که صداپیشگی این اثر بر عهده «سعیده صلاحی» است و صدا پیشگی یکی از قطعات توسط دخترش، تینا خلیلی فر که در آن زمان ۵ سال سن داشته اجرا شده است که با کمک و همکاری ” نیما وارسته” این امکان محقق گردید. تعداد زیادی از هنرمندان عرصه موسیقی کشورمان در تولید آن سهیم هستند، این آلبوم شامل شش قطعه می‌باشد که کار ترانه‌سرایی آن را «سعیده صلاحی» و همچنین «فرید احمدی» انجام داده‌اند. آهنگسازان اثر نیز«محمد نصرتی» ، «بنیامین بهادری» ، «آرسین» ،«سعیده صلاحی» هستند. از نوازندگان می‌توان به «نیما وارسته» و «آرسین » اشاره کرد.
در خلق و ارائه این اثر، جناب آقای اکبر سلطانی و جناب آقای یمین غفاری، مدیریت آموزشگاه موسیقی نوای تار و عوامل این موسسه، زحمات فراوانی را متقبل شدند.

انتهای خبر /

Leave a Reply

Your email address will not be published.