موسیقی ایده آل : پنجاه و دومین اجرای اپرای حلاج از اول مرداد ماه ۹۸ در محوطه حیاط هنر مجموعه فرهنگی کاخ موزه نیاوران در تهران به روی صحنه خواهد رفت و پرواز همای قصد دارد در شب های یکماه به صورت پیاپی این اپرا را دوباره بدون استفاده از سلبریتی ها به اجرا دربیاورد.

پرواز همای آهنگساز، خواننده و بازیگر اپرای حلاج که درطى یک سال این اپرا را در مجموعه فرهنگی کاخ موزه سعد آباد و تبریز و رشت و شیراز و تالار وحدت و سالن ایرانیان به روی صحنه اجرا برده است که درباره این اجرا می گوید: تلاش ما بر این بود که مردادماه امسال مجددا اپرای حلاج را در کاخ موزه سعد آباد به روی صحنه ببریم اما به دلیل عدم همکاری مورد انتظار از اجرا در مجموعه سعدآباد منصرف شدیم و اپرا را در کاخ موزه نیاوران اجرا خواهیم کرد.

او ادامه داد: امسال با هزینه و امکانات حرفه ایی بیشتر، مجددا اپرای حلاج را به روی صحنه خواهیم برد.

همای اضافه کرد: تغییرات عمده این کنسرت بیشتر در بخش اجرا و فرم و حرکات سماع و نمایشى همچنین استفاده از مدرن ترین سیستم ترى‌دى مپینگ (سه بُِعدی) و ساخت و چیدمان استیج و سکوهایی که برای مخاطبان تعبیه شده است خواهد بود.
چیدمانی مناسب و زیبا در نظر گرفته ایم که مخاطبان به خوبی بتوانند برنامه را مشاهده کنند. ما بدون استفاده از سلبریتی ها پنجاه و دو شب اپرای حلاج را به روی صحنه برده ایم و قرار است که برای ۳۰ شب دیگر نیز در نیاوران در روى صحنه باشیم.
این خواننده تاکید کرد: این اجرا با دوازده نوازنده و یک همخوان و پانزده بازیگر و سماع گر تکرار خواهد شد،
او درباره بازیگران این اپرا هم گفت: خواننده و بازیگر نقش اول پرواز هماى و محمدحسین صفری نقش شبلى را ایفا خواهد کرد
این آهنگساز درباره نحوه شکل گیری این پروژه توضیح داد: سرگذشت غم انگیز حلاج روایت گر بخش مهمى از ساختار اجتماعى و تاریخى و فرهنگى ایران است که پرداختن به این سوژه برایم بیشتر از هر چیزی در دوره و روزگار امروز از اهمیت برخوردار است.

این هنرمند در پایان گفت: یقین دارم استقبال بینظیر مخاطبان تنها دلیلی است که باعث شده اجرای اپرای حلاج را مجددا به روی صحنه ببریم.

پاشا هنجنی، سعید فهیمی، محمود نوذری، مسلم علیپور، میلاد علیپور، فرشاد رستمى اسفندیار شاهمیر، حمیدرضا یوسفی، سعید بهرامی و سپیده ى ابراهیم نژاد نوازندگان این کنسرت خواهند بود و بهزاد جاودانفر نیز طراح حرکات این اپراست.
تهیه بلیت از هم اکنون در وبسایت شخصی همای وهمچنین سایت تیوال و اپلیکیشن آپ امکانپذیر می باشد.

این کنسرت به همت موسسه آوای هنر از یکم مرداد هر شب ساعت ٢١:٣٠ در کاخ موزه نیاوران برگزار خواهد شد.

photo_2019-07-01_22-06-10

انتهای خبر / 

Leave a Reply

Your email address will not be published.