موسیقی ایده آل – محمد کردی : مهرزاد خواجه امیری آهنگساز، خواننده و نوازنده موسیقی که مخاطبان به کنسرت های بی کلامش لقب شب‌های آرامش را داده اند؛ نهم شهریور ماه و در مجموعه برج آزادی به همراه گروه خود به روی صحنه رفت.

در ابتدا مجری برنامه به ارایه اطلاعاتی راجع به این اجرا پرداخت و گفت: امشب بیست قطعه در دو پارت نواخته می شوند که پارت اول به اجرای آثار جهانی و پارت دوم به اجرای قطعات ساخته شده مهرزاد خواجه امیری همچون: کومیتیس، معبد شرقی، قصه گوی شب، آتاناسیا، مرگ شاید شیرین و …. اختصاص یافته است.

خواجه امیری نیز افزود: با توجه به استقبال مردم از سبک نیوایج، سعی کردیم که در این اجرا قطعات را بیشتر کرده و تنظیم آن ها را نیز تغییر دهیم.

در پارت اول این کنسرت ده قطعه از آهنگسازان مطرح جهانی همچون یانی، کوهن، زیمر و گروه سکرت گاردن اجرا شد که از آن ها می‌توان به اجرای قطعات راشن نایت، میشل استروگوف، وان منز دریم و آداجیو با نوازندگی ارکستر، قطعه هاله‌لویا با هنرمندی: ایلیا امینی، نوازنده ساز ویلنسل، امیر حسین کیانپور، نوازنده سازهای بومی و مهرزاد خواجه امیری، قطعات روزی روزگاری و عشق ممنوع با هنرمندی: مسعود نوروزی و مهرزاد خواجه امیری و قطعه به یاد ماندنی سکرت گاردن با هنرمندی بانوی توانمند ساز ابوا: کیمیا شعربافیان و پیانو نوازی خواجه امیری اشاره کرد.

در پارت دوم این کنسرت نیز ساخته های مهرزاد خواجه امیری همانند قسمت اول اجرا، به صورت گروه نوازی، دو نوازی و تک نوازی اجرا شد که با تشویق حضار سالن رو به رو گردید. از نکات قابل توجه این کنسرت می توان به خواندن یکی از تأثیر گذارترین بخش های کتاب شازده کوچولو یعنی: برگشت شازده کوچولو به سیاره اش برای دیدار با گل یگانه ای که در آن سیاره سکونت دارد و گزیده شدنش توسط مار برای دیدار با آن گل اشاره کرد، که  توسط امیر حسین موسوی،  قبل از اجرای قطعه آخر به نام مرگ شاید شیرین دکلمه شد و سپس این قطعه زیبا توسط گروه اجرا گردید.

لازم به ذکر است، مسعود نوروزی نوازنده ساز ویولن و ارکستر مایستر، روژین عدالت نوازنده ویولن، سهیل بهمن نوازنده ویولن آلتو، شادی رحیمی و ایلیا امینی نوازندگان ویلنسل، امیرحسین کیانپور نوازنده سازهای بومی، کیمیا شعربافیان نوازنده ابوا، سعید فرنژاد نوازنده گیتار الکتریک، میلاد دودانگه نوازنده گیتار باس، شهریار شافعی نوازنده درام، حامد قربانی نوازنده کیبورد و همچنین حسین مهدوی، علی پوررجب، دانیال عبرت، نادیا باقری، رویا رفعتی و مهسا مردانی گروه کر، اعضای گروه مهزاد خواجه امیری در این کنسرت را تشکیل می‌داند.

از مهمانان ویژه این شب نیز می توان به سرکار خانم نرگس آبیار کارگردان توانمند، علی فروتن نوستالوژی کودکی هایمان، پریچهر مشرفی بازیگر آینده دار سینما و تلویزیون، سیاوش میرزایی: ترانه سرا، علی علایی: آهنگساز، امیر حسین ذوالقدی: خواننده و تنظیم کننده اشاره کرد.

در ادامه تصاویری از این کنسرت را از نگاه دوربین « گلنوش مدبری » مشاهده می نمایید.

انتهای خبر / منبع اختصاصی موسیقی ایده آل

Leave a Reply

Your email address will not be published.