موسیقی ایده آل : مراسم نکوداشت فخری ملک‌پور، نوازنده و مدرس پیشکسوت پیانو، پنجم شهریور با حضور تعدادی از هنرمندان و علاقه‌مندان موسیقی ایرانی برگزار می‌شود.

 مراسم نکوداشت فخری ملک‌پور نوازنده و مدرس پیشکسوت پیانو یکشنبه پنجم شهریور ماه به همت موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش»در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

در این مراسم که با حضور جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان موسیقی برگزار می‌شود، هنرمندانی چون محمد اسماعیلی و سعید ثابت به هم نوازی سنتور و تمبک می‌پردازند. حریر شریعت‌زاده نوازنده پیانو و از شاگردان فخری ملک‌پور نیز قطعاتی را به خوانندگی سالار عقیلی اجرا می‌کند. این در حالی است که پخش کلیپ تصویری از پیانو نوازی ملک‌پور با همراهی سالار عقیلی از جمله بخش‌های این مراسم نکوداشت است.

فخری ملک‌پور نوازنده پیشکسوت پیانو تنها یادگار سبک پیانونوازی استاد مرتضی خان محجوبی است که به مدت ۱۲ سال نواختن پیانو به سبک ایرانی را از این استاد برجسته فرا گرفت. وی مدت چهار سال نزد استاد احمد عبادی به نواختن سه تار و همچنین به فراگیری بیشتر موسیقی ایرانی نزد اساتیدی چون ادیب خوانساری، حسین تهرانی، عبدالحسین شهنازی، رضا ورزنده و علی تجویدی پرداخت.

همکاری با هنرمندان شناخته شده‌ای چون پرویز یاحقی، محمود خوانساری، اسدالله ملک، فرهنگ شریف، رضا ورزنده، حسن کسایی، عبدالوهاب شهیدی و محمدرضا شجریان از جمله فعالیت‌هایی است که این هنرمند در عرصه موسیقی انجام داده است.

فخری ملک‌پور طی سال‌های اخیر علاوه بر نوازندگی و آهنگسازی به تدریس ساز پیانو به شیوه ایرانی نیز مشغول است. «مشق استاد» شامل سه لوح فشرده از نواخته‌های این هنرمند و دست‌نوشته‌های استاد مرتضی محجوبی از تالیفات مهم این هنرمند در عرصه پژوهش است.

«طرب انگیز»، «آه باران»، «به که مانی»، «نسیم بهاری» و «در آیینه خیال» ازجمله آثار موسیقایی این هنرمند پیشگام موسیقی ایرانی است که تاکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 

انتهای خبر /

Leave a Reply

Your email address will not be published.