موسیقی ایده آل – زهره ابوالقاسم : چهل و چهارمین همنشینی کانون شعرو ترانه پارس و بانوان فروغ با سرپرستی رسول مرشدلو (کانون پارس) ، ارام فرهمندنیا (بانوان فروغ) در روز پنج شنبه هفتم ابان ماه از ساعت ۱۵ الی ۱۸ در سالن اختصاصی کانون واقع در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار شد. در این همنشینی شاعران و علاقمندان به شعر و موسیقی از تهران و کرج و دیگر شهرها حضور داشتند. این همنشینی که در دو بخش شعر خوانی و نقد شعر فعالیت میکند در ابتدا با حضور منتقدانی از جمله سامی تحصیلداری، زهرا نادری به نقد اشعار شاعران حاضر در جلسه پرداختند و دیگر شاعران نیز شعر خوانی کردند.
کشف و پرورش استعداد های کمتر دیده شده از جمله اهداف مهم این کانون می باشد و بیشتر اعضای فعال این جلسه را جوانان با سبک ها و قالب های مختلف از جمله (غزل، ترانه، مینیمال، سپید و…) تشکیل می دهد.
در جلسه این هفته شاعران و مترجمان دو زبانه نیز اثار خود را ارایه دادند و در اتتهای جلسه نیز در مورد شعر رپ و جایگاه ان در ادبیات سخن گفته شد که هنرمندان حاضر نظرات خود را در مورد کمک به این ادبیات برای حرفه ای شدن و هدفمند شدن و همچنین در چارچوب قوانین و ارزش های جامعه بودن رپ حمایت کردند و ان را جزیی از ادبیات دانستند که متاسفانه کمتر به صورت حرفه ای به ان توجه می شود.
چهل و چهارمین همنشینی کانون شعر و ترانه پارس و بانوان فروغ چهاردهم ابان ماه با حضور میهمانان ویژه در عرصه ادبیات و موسیقی ساعت ۱۵ در سالن اختصاصی کانون واقع در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

انتهای خبر / منع اختصاصی موسیقی ایده آل