موسیقی ایده آل : شامگاه چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸ حسین ضروری با همراهی ارکستر و گروه کر ۱۴۰ نفره آوای شفق در تالار رودکی به روی صحنه رفت.
این کنسرت به سرپرستی و خوانندگی حسین ضروری،رهبری سرژیک میرزاییان و به مدیریت ارکستر رضا پیرجانی با حضور نوازنده های سرشناس کشور به روی صحنه رفت و با استقبال کم نظیر مخاطبان جشنواره قرار گرفت.
ارکستر و گروه کر آوای شفق را میتوان یکی از بزرگترین ارکسترهای فعال کشور دانست که در سال ۹۱ توسط حسین ضروری تاسیس شده است.
آوای شفق اولین گروه موسیقی حاضر در سی سومین جشنواره فجر بود که تمامیه بلیطهایش در همان روزهای اول به پایان رسید و شاید بتوان گفت جزو معدود گروهایی بود که در جشنواره با سالن مملو از جمعیت رو به رو شد .
عمده تنظیم ارکسترال قطعات همچون “آه دلبر” ،”سن سیز اولان” ،”ایران ای وطن” توسط حسین ضروری انجام شده بود و تعدادی از قطعات نیز به صورت مشترک با همکاری رضا پیرجانی مدیر ارکستر انجام شده بود.
قطعه کلاسیک Stabat Mater اثر شوبرت یکی از قطعات زیبایی بود که توسط گروه کر و ارکستر اجرا شد ،تعدادی از ساخته های حسین ضروری نیز همچون “ایرانم ای وطن” و “روزهای من” در رپرتوار اجرا قرار داشت که با استقبال بی نظیر حضار مواجه شد ،سایر قطعات اجرایی را آثار فولکلور_کلاسیک آذری و فارسی تشکیل میداد.
از نوازندگانی که در این کنسرت حضور داشتند میتوان به
دانیال جورابچی(کنسرت مایستر)،رضا پیرجانی(سولیست ویولن و پیانیست )آرمین قضاتی(ویلن) ،کورش کشاورز(شف‌ ویلنسل)،رکسانا ریحانیان(شف آلتو) ،پارسا کلانتری و علی دل انگیز (ویلن) ، مهران امیر اصلانی (سرپرست کوبه ای)
،مهرداد محمودی(پیانیست)،نیلوفر کامیابی (عود) ،سرمه صالحیان(پیانیست و گروه کر) ،فرامرز جوادی(تار آذری) ، امیرحسین سجادی (درامز) و فرهاد صفی پور (ناقاره) اشاره کرد.

انتهای خبر/

Leave a Reply

Your email address will not be published.