موسیقی ایده آل : آلبوم موسیقی «خداوندان اسرار» جدیدترین اثر «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری»، یکشنبه – اول آذرماه- توسط شرکت «ایران‌گام» منتشر خواهد شد.
طبق اعلام مدیر روابط عمومی شرکت ایران‌گام، «خداوندان اسرار» اولین اثر از پروژه‌ی «آیینه‌ها»ست که قرار است در پنج سی‌دی در قالب آلبوم‌های صوتی و تصویری خداوندان اسرار، آیینه‌ها و مستندی با نام «آن سوی آیینه‌ها» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد منتشر شود.
در این اثر علاوه بر ساخته‌های سهراب پورناظری، قطعه‌ای از استاد «کیخسرو پورناظری» با نام «یاوران» آمده است که پیش از این در آلبوم «حیرانی» منتشر شده بود. «خداوندان اسرار» شامل دو بخش است. در بخش اول «ساز و آواز» بداهه در مقام اصفهان با اشعاری از مولوی و در بخش دوم روایتی با نام «رهایی» در سه پرده «مهتاب، خداوندان اسرار، جانی و صد آه» بر روی اشعاری از خیام، مولوی و حافظ برای علاقه‌مندان عرضه شده است. قطعات این اثر، چندی پیش در کنسرت «آیینه‌ها» در شهرهای مختلف ایران، اروپا و آفریقا اجرا شده است.
در این اثر «آزاد میرزاپور» بربت، «حسین رضایی‌نیا» دف، «همایون نصیری» سازهای کوبه‌ای، «آیین مشکاتیان» کوزه، «محمت اکاتای» سازهای کوبه ای، «آرشاک ساهاکیان» دودوک، «آرین کشیشی» گیتار بیس و «سهراب پورناظری» تنبور نواخته‌اند. مراحل ضبط آن نیز در کشورهای ایران، ترکیه و آمریکا انجام گرفته است.
در این میان قطعه‌ای منتخب از این اثر که پخش آن توسط «موسسه‌ی هنر شهر» صورت می‌گیرد، ارایه می‌شود.

همچنین در ادامه می توانید دموی صوتی این آلبوم را از « موسیقی ایده آل » دریافت نموده و گوش کنید.

دریافت دموی آلبوم خداوندان اسرار

انتهای خبر / منبع اختصاصی موسیقی ایده ال

Leave a Reply

Your email address will not be published.