موسیقی ایده آل : تمامی کنسرت‌های موسیقی سراسر کشور براساس هماهنگی وزارت بهداشت و فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پیشگیری از بیماری کرونا از روز یکشنبه چهارم اسفند تا روز جمعه نهم اسفند لغو شد. لحظاتی قبل با اعلام «محمد الهیاری»، مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این خبر تأیید شد و قرار است تا دقایق آینده اطلاعیه روابط عمومی وزارت ارشاد در این زمینه منتشر شود. براساس هماهنگی صورت گرفته میان این دو وزارتخانه تمامی تجمعات هنری از جمله اجراهای زنده موسیقی مشمول این اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا خواهد بود. هنوز خبر دقیقی از وضعیت اجراهای هفته آینده در دست نیست.

اواسط هفته گذشته براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایران تأیید شد و تا این لحظه پنج نفر از هموطنانمان جان خود را از دست داده‌اند. آخرین خبرها هم حکایت از تأیید ابتلای ۲۸ نفر تا عصر روز شنبه سوم اسفندماه دارد. همین موضوع باعث شد تا در روزهای اخیر مسئولین وزارت بهداشت تأکید زیادی برای عدم برگزاری اجتماعات مختلف داشته باشند و حتی قرار است مسابقات لیگ برتر فوتبال هم در هفته بیستم بدون تماشاگر برگزار شود.

 اطلاعیه وزارت ارشاد را در این مورد می‌خوانید : 

«نظر به توصیه‌های اکید بهداشتی در شرایط کنونی و ضرورت پیشگیری مناسب از خطر ابتلا به بیماری و به منظور صیانت از سلامت آحاد جامعه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از همکاری صنوف مرتبط به اطلاع عموم می‌رساند:

تمامی برنامه‌های هنری و سینمایی در سالن‌های سراسر کشور تا پایان هفته جاری (۹/۱۲/۹۸) تعطیل می‌شود.

بدیهی است تدوام این وضعیت منوط به بررسی مجدد شرایط و اخذ نظر مراجع ذی‌صلاح خواهد بود.»

انتهای خبر/

Leave a Reply

Your email address will not be published.