موسیقی ایده آل : اجرای ارکستر سمفونیک صدا و سیما آغازگر کنسرت‌های سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر بود. این اجرا پنجشنبه ۲۴ بهمن از ساعت ۱۸:۳۰ در تالار وحدت آغاز شد.

ارکستر سمفونیک صدا و سیما یکی از باسابقه‌ترین ارکستر‌های کشور است که از سال ۱۳۷۵ به صورت منظم فعالیت می‌کند. البته اجرا‌های این ارکستر در سال‌های اخیر بیشتر معطوف به اجرا در جشنواره موسیقی است. در دوره قبلی جشنواره موسیقی ارکستر سمفونیک صدا و سیما اجرای ویژه‌ای به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تالار وحدت انجام داد.

این کنسرت ارکستر صدا و سیما با پوشش تصویری و خبری ویژه‌ای برگزار شد.

بسیاری از رسانه‌های مکتوب، دیداری و شنیداری در جلسه حاضر بودند. علاوه بر این تمامی قطعات اجرا شده، همزمان با اجرا ضبط می‌شد. به همین دلیل از حاضران در سالن درخواست شد حین و پس از اجرای هر قطعه تشویق نکنند.

ارکستر صدا و سیما به رهبری آرش امینی و با نوازندگان متعدد با قطعه به نام «یک شب با بتهوون» کنسرتش را آغاز کرد. این قطعه به مناسبت دویست و پنجاهمین سالگرد لودویگ وان بتهوون اجرا شد.

او تورا منت، سمفونی شماره هشت در فاماژور، کنسرتو برای ویالن و ارکستر دررماژور همراه با تک نوازی ویلن به هنرمندی گراف مورژا دیگر بخش‌های این کنسرت را تشکیل دادند. در نیمه دوم اجرا و پس از وقت استراحت قطعات بیشتر متکی به ساز ویلن و نوازندگی گراف مورژا بود.

البته در اجرای برخی از قطعات، گروه کر صدا و سیما، ارکستر را همراهی می‌کرد. رهبر گروه کر، رازمیک اوحانیان که از با سابقه‌ترین موزیسین‌های ارمنستانی است، بود.

اجرای ارکستر سمفونیک صدا و سیما با اجرای قطعات کلاسیک به پایان رسید. گفتنی است سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه به ریاست محمد الله یاری و دبیری شاهین فرهت برگزار می‌شود.

تصاویری از این اجرا را مشاهده می‌نمایید.

عکاس : حسین آریان راد

انتهای خبر/

Leave a Reply

Your email address will not be published.